חברת כביש חוצה ישראל רשות ממונה למיזמים מנהרות הכרמל כביש 6 הנתיב המהיר
 
 
 
חפש
 
 
 
 
 

דבר המנכ"ל

 
 
 
מפת מחלפים
מן התקשורת
סרטון חוצה ישראל
הצטרפו לדיוור הישיר
 
 
 
 

דברים שכתב מנכ"ל חברת כביש חוצה ישראל, במלאת שנה לפתיחתו של הנתיב המהיר לתנועה

שנה שלמה מלאה לנתיב המהיר מאז פתיחתו לתנועה בינואר 2011 ועד היום. שנה שלמה מלאה גם למינוי חברת כביש חוצה ישראל לרשות הממונה על המיזם.

חששות רבים אפפו את הפרויקט לכל אורך ייזומו, תכנונו, הליך קבלת ההחלטות שליוו אותו - דרך מהלך המכרז הזכייני, ההקמה – ועד ליום ההפעלה.

חששות אלו היו מגוונים מאוד - החל במישור התחבורתי-התנועתי, במישור הפסיכולוגי-ההתנהגותי, בכלל ההיבטים המשפטיים והפיננסיים – וכלה במרכיבים הטכנולוגיים המתקדמים שלו.

אין ספק שמדובר ברעיון "רב שכבתי" ייחודי וחלוצי – אפילו בראיה כלל עולמית. ניסיון ליצור שילוב של מיצוי אופטימלי של תשתית קיימת עם מתן עדיפות מובהקת לתחבורה ציבורית בכניסה למטרופולין, יכולת שימוש בתשלום של יתרת קיבולת נתונה ומתן שרות חינמי לחניה ולכניסה למרכז העיר באמצעות הסעות המונים – וכל זאת על ידי זכיין (ובנוסף – אפשרות מתן שירותים נוספים מתפתחים בעתיד, לרבות רכבת) – כל אלו הופכים את המיזם למוצר חריג, ואולי אף נדיר.

בעל הזכיון – הנתיב המהיר בע"מ, מבית שפיר הנדסה, הקים אותו בשנים האחרונות בליווי חברת "נתיבי איילון" – כל זאת בחסות ועדת המכרזים בראשות החשבות הכללית ובהשתתפות פעילה של גורמי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים – והאוצר, ובסיוע יועצים מקצועיים רבים ומוכשרים. 

 

הנתיב המהיר

 

 
 
 
 
 
 
 
2014 © כל הזכויות שמורות לחברת כביש חוצה ישראל בע"מ
 
CYBERSERVE